"Co sztuczne skały mają w środku?" to tak naprawdę pytanie, jak je zbudować. Duże struktury, jak wodospady, skalne groty, ściany budujemy na miejscu, w ogrodzie; gdybyśmy chcieli je w całości "wypełnić" betonem, kosztowałyby krocie. Muszą mieć w środku jakiś wypełniacz - najczęściej powietrze. Więc jak zrobić sztuczne skały?
Czy można mieć podłogę betonową na płycie OSB? Tak, dzięki ultracienkim mikrocementom - beton będzie miał tylko 3 mm grubości i będzie wzmocniony żywicami. A po co wylewać beton na OSB, skoro można tradycyjnie (styropian + wylewka)? Posadzka na OSB jest lżejsza i można ją zrobić szybciej - nie trzeba czekać aż odparuje wilgoć z grubej betonowej płyty. Są jeszcze inne zalety.
Mikrocement: co można z niego zrobić, ile kosztuje?
Mikrocement to specjalna, ultra cienkowarstwowa zaprawa, którą możemy wykończyć podłogę lub ścianę, często z efektem dekoracyjnym. Fachowcy nazywają mikrocementy "systemami milimetrowymi", bo układamy warstwę na grubość 2-3 mm. Co można wykończyć mikrocementem, do jakich obiektów się nadają i jakie są ceny tych zapraw?
W odniesieniu do garaży podziemnych panuje jak w mało którym obiekcie zgoda co do standardu wykończenia nawierzchni - powszechnie wylewa się monolityczną posadzkę betonową utwardzoną powierzchniowo, w kolorze szarym, i wymalowuje się na niej oznakowanie, stanowiska postojowe oraz strzały (biała i żółta farba). Prezentujemy wielobarwny parking wielopoziomowy, odstający na plus od standardu, będący "przedsionkiem" galerii handlowej.
Dworce autobusowe są tradycyjnym klientem betoniarni - jeśli idzie o nawierzchnię do zatok, w których parkują autobusy. Z prostej przyczyny - ciężkie autokary wygniatały by zagłębienia w asfaltowej nawierzchni, szczególnie w gorące dni. Okazuje sie jednak, że obszary dworca przeznaczone dla ruchu ludzi również można estetycznie wykończyć betonem, przedstawiamy jedną z takich realizacji.
Beton dekoracyjny na podłogę - pytania i odpowiedzi
Czym jest beton dekoracyjny na podłogi? Wystarczy krótki research w autopodpowiedziach Google, aby się zorientować, że po "kafelkowych" latach 90. i 2000. beton dekoracyjny robi dziś furorę w prywatnych domach, mieszkaniach, siedzibach firm. Sama technologia wywodzi się z posadzek dla przemysłu (trwałość), a skoro tak, odpowiedzmy "małym" inwestorom, czym "się je" beton dekoracyjny. W prostej formie - pytania i odpowiedzi...