Czy zbrojenie betonu włóknami polimerowymi ma jakieś wady? Czy są jakieś zagrożenia, na które należy zwrócić uwagę? cz.3
Włókna zbrojeniowe zostały entuzjastyczne przyjęte przez środowisko związane z budownictwem, a biorąc pod uwagę wszystkie korzyści tej prostej technologii, nie dziwi fakt, że od kilku lat zainteresowanie nią stale rośnie.
Zarówno włókna polimerowe, jak i stalowe mają swoich zwolenników, dlatego w BAUTECH oferujemy oba rozwiązania. Jednak porównując sposób, w jaki oba rodzaje włókien zachowują się podczas mieszania z betonem, ich rozmieszczenie po wylaniu oraz dodatkowy nakład pracy potrzebny do wyeliminowania tzw. "jeży" powstających przy użyciu włókien stalowych, w BAUTECH zdecydowanie preferujemy włókna polimerowe. Dodatkowo, dostępne są one w różnych wariantach, co umożliwia ich precyzyjne dopasowanie do specyfiki inwestycji, a przy tym są znacznie tańsze.
Czym są włókna do zbrojenia betonu? Jaki jest ich przeznaczenie? cz.1
Włókna polimerowe i stalowe – bo takie jest podstawowe ich rozróżnienie - są stosowane jako zbrojenie betonu w celu poprawy jego właściwości mechanicznych i zmniejszenia ilości spękań. Zastosowanie włókien zwiększa nośność betonu i zmniejsza jego skurcz - zabezpieczając przed tworzeniem rys. Jest to skuteczne rozwiązanie, które prawidłowo wdrożone w sposób znaczący polepsza parametry wytrzymałościowe betonu.
Dylatacja jako klucz do trwałości i zachowania estetyki przemysłowej posadzki betonowej
Poprawność projektu, specjalistyczne wykonanie i dobór odpowiednich materiałów to trzy kluczowe parametry mające bezpośrednie przełożenie na funkcjonalność i wartość użytkową systemu dylatacyjnego posadzki przemysłowej, a co za tym idzie jej trwałość. BAUTECH oferuje gotowy system dylatacyjny o wysokiej odporności na wietrzenie i starzenie, zachowujący długo elastyczność. Twój czas jest cenny - Pracuj na najlepszych produktach!
Stan kostki brukowej, będącej jednym z kluczowych elementów wizualnych otoczenia, ma bezpośredni wpływ na postrzeganie i odbiór całej posesji - niezależnie czy jest to teren prywatny, biurowy czy usługowy. Istotne jest zatem, aby nawierzchnia brukowa była utrzymana w dobrym stanie, podkreślając tym samym charakter i estetykę całej infrastruktury.
Czy impregnować kostkę brukową? 5 mocnych argumentów, dlaczego warto to zrobić.
Jeśli zastanawiasz się czy warto impregnować kostkę brukową, to ten artykuł jest dla Ciebie.
Przekonaj się z wiarygodnego źródła jakie mierzalne korzyści niesie ze sobą impregnacja kostki brukowej. I z czego rezygnujesz jeśli się na nią nie zdecydujesz.