Włókna polimerowe czy stalowe?
Każdy wykonawca, który choć raz pracował z dobrej jakości, pochodzącym z wiarygodnego źródła polimerowym włóknem konstrukcyjnym wie, że nie sposób przecenić jego korzyści. Można powiedzieć, że włókna polimerowe otworzyły dla budownictwa nowe perspektywy, które branża entuzjastycznie przyjęła. Powszechnie już stosowana technologia zbrojenia rozproszonego betonu wypiera z powodzeniem stare praktyki zbrojenia betonu stalowymi prętami i siatkami.
Dlaczego? Otóż praca z włóknami polimerowymi ma same zalety, a co ważne pozwala wykonać posadzkę nawet 40 % taniej względem tradycyjnych technologii zbrojenia betonu stalą.
Bautech Baumex to nowatorskie konstrukcyjne makrowłókna polimerowe, które pełnią rolę podstawowego niezwykle skutecznego zbrojenia konstrukcyjnego. Wykonane są z wysokiej jakości oryginalnego materiału polimerowego, a ich ponadprzeciętna skuteczność została potwierdzone testami i certyfikatami.
Zalety techniczne włókien polimerowych
Zbrojenie włóknami polimerowymi Bautech Baumex ma podwójne działanie – zapewnienia nośność konstrukcji i zabezpiecza przed tworzeniem się rys. Charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością na rozciąganie. Co więcej, łatwość z jaką się je rozprowadza powoduje, że struktura betonu jest jednorodna i wolna od tzw. „jeży”. Właściwości posadzek betonowych wykonanych z wykorzystaniem włókien polimerowych są niezmienne niezależnie od zmiennych warunków atmosferycznych - bardzo niskich czy wysokich temperatur, śniegu, czy opadów deszczu. Charakteryzują się też wyjątkową odpornością chemiczną. Są odporne na utlenianie i korozję spowodowaną chlorkami, siarczanami, pleśnią, rdzą, itp., co szczególnie ważne w trudnych warunkach środowiskowych wywołanych bliskością wody morskiej lub wpływami atmosfery wielkoprzemysłowej. Dzięki polimerom z których są wykonane nie wywołują zakłóceń magnetycznych, dlatego są szczególnie przydatne np. w konstrukcjach związanych z budownictwem szpitalnym lub w magazynach z automatycznym składowaniem towarów.
Polimerowe włókna do betonu. Zastosowanie praktyczne
Włókna polimerowe Bautech Baumex zastępują tradycyjne zbrojenie włóknami stalowymi i siatkami.
Są szeroko wykorzystywane do: wykonywania betonów kompozytowych, zbrojenia posadzek przemysłowych, zbrojenia betonowych nawierzchni zewnętrznych - placów składowych i kontenerowych, parkingów, stref załadunkowych, składowisk i suszarni odpadów, dróg betonowych, jako zbrojenie hybrydowe oraz dodatek przeciwskurczowy do betonów konstrukcyjnych.
Równie skutecznie sprawdzają się także w zbrojeniu elementów niekonstrukcyjnych takich jak: nadbetony stropy prefabrykowane, podbudowy itp. Są też idealne do do stosowania w mieszankach betonowych przeznaczonych do betonów natryskowych, jastrychach i zaprawach oraz zbrojenia prefabrykatów betonowych, galanterii i małej architektury ogrodowej, segmentów obudowy tuneli, zbiorników na oleje, szamba, kręgi studni itp.
Włókna polimerowe. Zalety ekonomiczne - to się opłaca
Zastosowanie włókien polimerowych Bautech Baumex znacznie obniża koszty budowy. Dzięki możliwości zmniejszenia grubości płyty betonowej, małemu dozowaniu oraz niskim kosztom wbudowania, transportu i składowania okazuje się, że oszczędności mogą wynieść nawet 40%. Stal, po wielomiesięcznych wzrostach cen, jest niezmiennie droga i jej zastosowanie staje się coraz mniej opłacalne.
Bautech porównał zbrojenie posadzki betonowej w hali przemysłowej o powierzchni 3000 m2* z wykorzystaniem włókien polimerowych Bautech Baumexx i stali. Jakie wnioski?
- Do uzbrojenia jej potrzeba 810 kg włókien polimerowych Bautech Baumex
- Decydując się na zbrojenie stalowe potrzebujemy 11,8 ton stali
CENA: Wykorzystanie włókien Bautech Baumex pozwoli zaoszczędzić minimum 15 000 zł!