Dekoracyjna nawierzchnia betonowa przed Starbucks'em

12 maja 2016

Dekoracyjna nawierzchnia betonowa przed Starbucks'em

Z czego zrobić chodnik przed upmarketową franczyzową kawiarnią, np. Starbucks, Coffeeheaven, Costa Coffee, Dunkin' Donuts, McDonald's? Jedną z opcji jest ozdobna nawierzchnia Pressbeton® prezentowana na zdjęciach przed Starbucks'em. Zobacz, jak wypada w optymalnym dla fotografa, dziennym, rozproszonym świetle...

Pressbeton® doskonale komponuje się z zielenią. Dobrze wygląda w połączeniu z nim architektura nowowczesna, minimalistyczna, jak i budowle zdobione, rustykalne.
Na tej fotce widać owe dwa, czy nawet trzy kolory Pressbetonu, uzyskane dzięki tzw. rozdzielaczowi (barwionej posypce, ułatwiającej zdjęcie form).
Pressbeton® doskonale komponuje się z zielenią. Dobrze wygląda w połączeniu z nim architektura nowowczesna, minimalistyczna, jak i budowle zdobione, rustykalne.
Prostokątne łupkowe bloki to zwykły szary beton z betoniarni, posypany barwną posypką, odciśnięty wzór (do wyboru jest ich kilkadziesiąt) i zaimpregnowany. Zobacz, jak to się robi. Ciekawostka: różowa masa, którą przytwierdzono inox-owy słupek.


Ta konkretna kawiarnia zlokalizowana jest przy wyłączonym z ruchu deptaku w sercu dużego miasta. Chociaż chodniki wykonywane są zwykle centralnie przez władze miejskie, tu było inaczej - franczyzobiorca ma przed swoim lokalem chodnik "wyspę", otoczoną wąskimi uliczkami i dostał pozwolenie na samodzielne wykonanie nawierzchni. Pressbeton® był tu więc nawierzchnią z wyboru - dlaczego?

Kostka jest oklepana, dostępna w kilku wzorach - Pressbeton® oferuje ich kilkadziesiąt. W Pressbetonie mamy efekt drugiego koloru, po prostu gotowa betonowa nawierzchnia ma kilka odcieni, co najlepiej widać na ostatnim zdjęciu, na samym dole artykułu (zobacz zatokę przystanku autobusowego, gdzie marmurkowa faktura też jest dobrze widoczna). Pressbeton® jest lepszy na wąskie, nieregularne chodniki, ze słupami, latarniami - nic prostszego, jak oblać je betonem i odcisnąć wzór, bez przycinania prefabrykatów. Wreszcie odporność pressbetonowej płyty na drobne niedostatki w podbudowie (gdzie kostka nam by się lokalnie zapadła) i niekoniecznie musimy stosować obrzeża, krawężniki.

Zobacz też dekoracyjne podłogi betonowe do wnętrza twojego Starbucks'a, Costa Coffee, McD lub Dunkina.

Donice z gruboliściennymi roślinami ustawione na Pressbetonie na centralnym deptaku metropolii. W tle kostka. Obok Starbucks.
Słup latarni opracowany dekoracyjnym betonem. Przy Pressbetonie to łatwe, do mamy do dyspozycji gumowe elastyczne formy, którymi stemplujemy świeżo wylany beton. Zobacz na filmie, jak to się robi.
Otwory na drzewa nie wymagają przy Pressbetonie krawężników, obrzeży. Kostka by się rozpadła w takiej sytuacji, jak na fot., bez ograniczenia jej obrzeżami.