Chodniki na parkingu przy drodze krajowej

25 marca 2016

Chodniki na parkingu przy drodze krajowej

Dlaczego Pressbeton® na parking przy autostradzie, drodze ekspresowej?

Bo sprawdza się przy nieregularnych kształtach chodników, placyków, z którymi mamy do czynienia na MOPach. Nie trzeba przycinać - wylewamy płytę i odciskamy wzór. Pressbeton® ma kilkadziesiąt wzorów - dajemy gościom rest arei wrażenia estetyczne inne niż ograna kostka holenderska. Pressbeton® jest bardziej odporny niż kostka na niestarannie wykonaną podbudowę, albo wymywanie jej przez deszcze. Nie zapada się tak łatwo.

Wreszcie, jeśli wylewamy beton gładki na stanowiska do parkowania pojazdów, to chodniki pressbetonowe załatwimy za tym samym podejściem - również potrzebujemy zamówić gruszkę z betonem.

Podjazdy na posesje, parkingi przy sklepach, wszelkie "prywatne" inwestycje - tu również zalecamy Pressbeton®.

Wzór po prawej stronie to "kamień nieregularny". Po lewej również Pressbeton®, podobną fakturę wykonano naszymi materiałami przed Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Deski, drewno z betonu. Normalnie prawdziwego drewna nie dawałoby się przy samym wejściu, zostałoby szybko wytarte, zniszczone. Naturalne drewno, czasem w formie podkładów kolejowych można dać na rabacie, ew. jako obrzeże mniej uczęszczanego chodnika. Ale nawet wtedy wilgoć w kilka lat zrobi swoje. Zobacz wzory betonowego drewna.

Łatwy do układania na łukach - cecha Pressbetonu®. Wylewamy płytę chodnika na dowolny kształt, odciskamy wzór, nacinamy dylatacje. Na fot. wiata dla kierowców do "łapania oddechu".

Nieco industrialne w stylu założenie Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP). Dzięki stalowemu rezerwuarowi na wodę, prostym latarniom, blasze trapezowej na dachu głównego budynku, gdzie obok łazienek, jest mini muzeum, stojak z mapami i stanowisko ochrony.

Dwa pressbetonowe wzory - deski i naturalna skała.

Połączmy Pressbeton® z innymi materiałami, jak darń trawy, piach, skała naturalna, gładki lub miotełkowany beton, a osiągniemy przyjemny dla oka efekt estetyczny.

Prezentowany parking wyposażony jest w sztuczny potok, wyłączony o tej porze roku, ze względu na możliwe przymrozki. Na pierwszym planie beton szczotkowany, który polecamy jako uzupełnienie nawierzchni pressbetonowych, np. w proporcji 50/50. Na drugim planie wiata ze stołami piknikowymi i sanitariat.

Alejka dla pieszych, ciąg pieszy na rest arei. Wykończony dekoracyjną nawierzchnią betonową na zewnątrz z odciskanym wzorem, tzw. beton stemplowany.

Nieco industrialna, stalowa wiata na grill albo drugie śniadanie. Na pierwszym planie nawierzchnia z betonu ozdobnego.

Mniejszymi braćmi MOPów są MORy - Miejsca Obsługi Rowerzystów. Na nie również polecamy Pressbeton®.

Na sfotografowanym MORze wysypano łamane kruszywo i ułożono niewielką ilość kostki betonowej. W położonym na uboczu, z dala od aglomeracji Miejscu Obsługi Rowerzystów taka nawierzchnia wystarczy. Na metropolitalne MORy polecamy trwalszy Pressbeton®.

Pytania? Zobacz też naszą gamę posadzek i nawierzchni dekoracyjnych. I zadzwoń!