Beton drewnopodobny przy torze saneczkowym

18 maja 2016

Beton drewnopodobny przy torze saneczkowym

Trwałość betonu, urok drewna - drewnopodobny beton dostępny jest w kilku kolorach i wzorach, np. deska sosnowa, kanadyjska, alpejska, orzechowa. Nawierzchnia odporna na mróz, biodegradację. Zobacz realizację przy torze saneczkowym.

Czy deski są tu na miejscu? Tak, bo tor saneczkowy powinien mieć miękkie bandy, a drewno kojarzy się z ograniczoną miękkością. Wzorów "drewna" jest kilka, odszukaj je tu. Pressbeton® jest odporny na wilgoć, która z kolei przyczynia się do degradacji prawdziwego drewna. Nawet podkłady kolejowe, nasączone olejem kreozotowym, nie wytrzymują dziesięcioleci, tak jak nasz ozdobny, stemplowany beton. Przy betonowych deskach mamy efekt drugiego koloru, po prostu gotowa betonowa nawierzchnia ma kilka odcieni, co dobrze widać na dolnych zdjęciach.

Pressbeton® jest lepszy na wąskie, nieregularne pasaże, jak przy łukowatym torze saneczkowym - nic prostszego, jak wylać beton na dowolny kształt i odcisnąć wzór, bez przycinania prefabrykatów.

Na sam tor też mamy gładką nawierzchnię betonową - zobacz realizację dla gokartów.

Drewnopodobna nawierzchnia betonowa Pressbeton®, wzór deska, przy torze saneczkowym.

Pressbetonowe "deski" łatwo wykonać w nieregularnych kształtach, bez przycinania prefabrykatów, jak przy bandach łuków toru. Ot, wylewamy płytę i odciskamy wzór. W tle wyciąg krzesełkowy dowożący "bobsleistów" na górę.


Pasaż przy kasach i lodziarni. Ruch ścierający stóp ludzkich jest tu największy. Pressbetonowa nawierzchnia się trzyma.

Wykończenie płyty przy rabacie z tawułą. Kąty 45-stopniowe i inne możliwe bez przycinania czegokolwiek. Zobacz, jak powstaje pressbetonowa nawierzchnia.