Zabytkowy pałac z betonową posadzką

16 marca 2016

Zabytkowy pałac z betonową posadzką

Czy betonowa podłoga nadaje się do zabytku?

Choć beton wynaleziono w Asyrii (2500 lat p.n.e.), we Wiekach Średnich popadł w zapomnienie. Nie do każdego chronionego prawem zabytku beton się więc nadaje. Jednak nie każdy zabytek jest wpisany do rejestru, a budowle z XVIII, XIX w. zahaczają już o epokę szerokiego stosowania betonu w budownictwie. Nasza rada: do utwardzenia posadzki użyć podstawowego utwardzacza mineralnego (u nas Multitop®) - przy intensywnym użytkowaniu (ruchu ludzi), będzie po pewnym czasie lekko pylił, co nada posadzce wygląd "z epoki". Tak uczyniono w prezentowanym pałacu - przy wejściach posadzka jest wyraźnie starta.

Nasze posadzki betonowe można wykonać od całkiem szorstkiej do polerowanej. Również o niejednorodnej, marmurkowej kolorystyce (zobacz posadzki dekoracyjne). Mamy doświadczenia podłogach do muzeów.

Wejście do szklanego, zabytkowego pałacu, który odbudowano na początku lat 90. XX w. po okresie popadnięcia w ruinę.

Starta posadzka betonowa przy wejściu. Użyto podstawowego utwardzacza mineralnego. Szew roboczy - zobacz materiały dylatacyjne.

Stalowa konstrukcja pałacu przypominającego szklarnię. Oranżeria. Eksponaty (kości) zwisają na żyłkach z konstrukcji dachu do wysokości twarzy zwiedzających.

Drewniana skrzynka na jasnej, betonowej posadzce. Z naszej oferty polecamy kolor platynowy.

Świetlisty pałac o stalowej konstrukcji wypełnionej szkłem. Betonowa posadzka utwardzona powierzchniowo.

Pałac - szklarnia pełnił pierwotnie funkcję oranżerii.