Posadzki sklepowe - do galerii, salonu, butiku, spożywczego

12 listopada 2014

Posadzki sklepowe - do galerii, salonu, butiku, spożywczego

W dzisiejszym odcinku o posadzkach do sklepów. Większości klientów-przedsiębiorców z branży "handel" polecimy dekoracyjną posadzkę betonową. Może być gładka, z drugim kolorem, albo imitować marmur, granit (lastryko). Dziś to naprawdę modny materiał do sklepów. W pewnej galerii w centrum W-wy wykończono betonową wylewką ekskluzywny butik - nawet specjalnie jej nie polerowano, "przypadkiem" zmieszano tylko dwa kolory wylewki, dla odróżnienia się od "jakiejś hali". Tuż obok, w biurowcu, zastosowano surowy beton na krytarzach i w toaletach. Wracając do sklepów, betonowa posadzka jest łatwa do utrzymania w czystości (równa, prawie brak spoin).

Jeśli masz projekt do wykonania w galerii, sklepie spożywczym, salonie autoryzowanym, to ten artykuł jest dla Ciebie. Jeżeli nie masz na codzień do czynienia z budową posadzek w sklepach, nie zagłębiaj się zbytnio w specyfikę danego utwardzacza, czy wylewki. Materiały można łączyć, uzyskując ciekawe efekty wizualne. Po prostu zadzwoń do nas, powiedz, które z poniższych zdjęć Ci się podoba, zaproponujemy podłogowe rozwiązanie dla Twojego punktu handlowego.

Kilka realizacji w sklepach

Zdecydowanie zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym, który dobierze Państwu wylewkę na schody i korytarz do danej powierzchni i oczekiwanego ruchu - najbardziej ekonomiczną. Na parterze można dać bardziej antyścieralną posadzkę niż na piętrach. Polecimy też autoryzowaną ekipę wykonawczą.

olerowany beton X-Floor® w salonie meblowym - bardzo pożyteczna technologia, gdy mamy starą halę, czy pomieszczenie ze starą płytą betonową. Można ją wzmocnić (naszymi impregnatami "Nano" na bazie litu), przeszlifować, przepolerować i cieszyć się nową posadzką, jak na zdjęciu. Oczywiście polerowany beton można wykonać równie dobrze w nowo budowanym sklepie, markecie czy salonie.

Znów polerowany beton tym razem w "sklepie" motoryzacyjnym - salonie z używanymi samochodami pod dachem. Posadzka polerowana jest szczelna, nie grozi jej nasiąkniecie olejem kapiącym z silnika lub skrzyni. To samo dotyczy sklepu spożywczego, gdzie co dzień stłucze się jakiś słoik z dżemem.

Grafitowa wylewka Ultima Baufloor® po lekkim polerowaniu. Polecamy do "skandynawskiego" wnętrza.

Sklep "osiedlowy" spożywczy ze starą betonową posadzką przywróconą do życia przez doszczelnianie chemią na bazie litu i szlifowanie. Polecamy do starych sklepów, gdzie beton pyli, a nawet są ubytki w podłodze (można je uzupełnić naszym preparatem do napraw Terrafill®). Realizacja P. Górski Sp. k.

Gładki, szary beton w sklepie - supermarkecie. W tym przypadku jest to cienkowarstwowa wylewka Baufloor® na starym podłożu. Niedroga technologia, zaleta przy sklepie wielkopowierzchniowym.

Wylewka dostępna w kolorach:

Zmieszane dwa kolory - ciekawy efekt do butiku z odzieżą. Materiały na taką posadzkę kosztują z grubsza tyle samo, co "zwykły" beton. Wystarczy zatrudnić wykonawcę z maszyną polerską i który zdobył wcześniej doświadczenie przy podobnym projekcie. Służymy pomocą.