Ile kosztuje posadzka żywiczna i jakie czynniki kształtują tę cenę?

04 lipca 2024

Ile kosztuje posadzka żywiczna i jakie czynniki kształtują tę cenę?

Posadzki żywiczne dzięki swojej estetyce, wysokiej trwałości, w tym odporności mechanicznej i chemicznej, a także walorom użytkowym, które w zależności od potrzeby można łatwo i tanio uzyskać (np. efekt antypoślizgowy lub idealna gładkość) są niezwykle popularne i chętnie wybierane zarówno w środowisku profesjonalistów jak i amatorów.

Cena posadzki żywicznej

Podjęcie decyzji o instalacji posadzki żywicznej w garażu, hali, magazynie, pomieszczeniu gospodarczym nie jest więc kłopotliwe zważywszy na wszystkie jej zalety. Za to realne oszacowanie kosztu takiego przedsięwzięcia nie jest już takie oczywiste. Koszt produktu jest bowiem tylko jedną ze składowych projektu i należy mieć tego świadomość szacując kosztorys.

Rekomendujemy konsultację w tym temacie z doświadczonym wykonawcą lub zaufanym dostawcą produktu.

Firma BAUTECH jako polski lider w zakresie rozwiązań posadzkowych posiada własny Dział Techniczny wspierający kompleksowo klientów pracujących na produktach i systemach BAUTECH zarówno w zakresie doradczym jak i projektowym

Na ostateczną cenę posadzki z żywicy epoksydowej wpływa zatem wiele czynników. W tym artykule omówimy, ile kosztuje posadzka żywiczna oraz jakie czynniki kształtują jej cenę, ze szczególnym uwzględnieniem stanu podłoża i jakości produktów.

Koszt posadzki żywicznej może wahać się od 100 do nawet 300 zł za metr kwadratowy. Na tak szerokie spektrum cen składają się różne czynniki, które warto dokładnie przeanalizować przed podjęciem decyzji o inwestycji.

Czynniki kształtujące cenę posadzki żywicznej

Stan podłoża

Najważniejszym czynnikiem kształtującym cenę posadzki żywicznej jest stan podłoża, na którym będzie ona aplikowana. Posadzka żywiczna wymaga idealnie przygotowanego podłoża: musi być ono wypoziomowane, osuszone i odtłuszczone, zwarte, utwardzone, bez uszkodzeń. Jeśli podłoże nie spełnia tych wymagań, konieczne są dodatkowe prace przygotowawcze, takie jak:

  • Szlifowanie: usuwa nierówności, różnice w poziomie i poprawia przyczepność.
  • Wypełnianie ubytków i większych szczelin, dla uzyskania gładkiej powierzchni betonu. Prace naprawcze można wykonać z użyciem szybko wiążącej żywicy BAUTECH BAUPOX 100ST
  • Uszczelnianie: chroni przed wilgocią, która mogłaby osłabić przyczepność żywicy
  • Wzmocnienie struktury słabego betonu oraz zasklepienie pęknięć włosowatych przy użyciu preparatem BAUTECH BAUPOX 100GP, który jest w stanie uratować niemal każdy beton penetrując go głęboko i silnie wiążąc

Koszt takich prac przygotowawczych może znacząco podnieść ostateczną cenę posadzki, ale jeśli podłoże budzi jakiekolwiek wątpliwości, takiego przygotowania pominąć nie wolno! W tym miejscu lepiej zaufać droższej wycenie doświadczonego wykonawcy niż skusić się na realizację tańszą, która nie sprawdzi się w użytkowaniu, będzie wymagała napraw i spowoduje przestoje w pracy, a co również prawdopodobne, konieczność zerwania posadzki i położenia jej na nowo.

Problemy z posadzkami epoksydowymi są w 99% wynikiem niewłaściwie przygotowanego podłoża!

Jakość użytej żywicy w systemie epoksydowej posadzki

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów żywic, różniących się w obrębie przeznaczenia jakością i ceną.

Trzeba pamiętać, że żywica wyprodukowana z dobrej jakości surowców pochodzących od certyfikowanych producentów ma swoją cenę. Taki produkt nie będzie zagrażał zdrowiu wykonawcy, a jego cechy i obietnice producenta ujęte w karcie technicznej przełożą się na realia, w tym jakość i trwałość docelowej posadzki.

Niestety na rynku dostępnych jest wiele żywic o słabych parametrach technicznych, czasem nawet niebezpiecznych dla zdrowia, których jedyną zaletą jest niska cena. Wykonawca sam podejmuje więc decyzję, co ma dla niego znaczenie i w oparciu o jakiej jakości produkty tworzy posadzki dla swoich Klientów.

My rekomendujemy budowanie Marki Swojej Firmy w oparciu o markowe wysokiej jakości produkty z zaufanych źródeł, takie jak atestowane żywice BAUTECH BAUPOX.


Inwestując w wysokiej jakości produkty i profesjonalne wykonanie, zyskujemy pewność, że posadzka żywiczna będzie nie tylko estetyczna, ale również niezwykle trwała. Dobrze położona posadzka odwdzięczy się nam swoją wytrzymałością na lata, minimalizując potrzebę kosztownych napraw i konserwacji.

Grubość i rodzaj warstwy żywicznej

Na koszt posadzki epoksydowej również wpływa grubość warstwy żywicznej. Standardowe warstwy mają grubość około 1,5 mm, jednak w miejscach o dużym obciążeniu mechanicznym może być konieczne zastosowanie grubszej warstwy (a co za tym idzie zużycia większej ilości materiału).

W BAUTECH – w oparciu o nasze doświadczenie i wiedzę - jesteśmy w stanie opracować dla Klienta optymalny system posadzki, dobrać i obliczyć zapotrzebowanie na elementy systemu, tak aby spełniał on oczekiwania inwestycyjne, ale również mieścił się w założeniach finansowych. Jesteśmy partnerem biznesowym, który WSPIERA.

Masz problem z podjęciem decyzji? Nie wiesz na jaki system żywiczny się zdecydować i ile to będzie kosztowało?

Skontaktuj się z naszym Doradcą:

Powierzchnia do pokrycia

Im większa powierzchnia, tym większy koszt całkowity, ale jednocześnie koszt jednostkowy (za metr kwadratowy) niższy. W przypadku większych zleceń często można negocjować ceny materiałów i robocizny, do czego cię namawiamy!

Złożoność projektu

Kompleksowość projektu, w tym obecność skomplikowanych wzorów, kolorów czy dodatkowych elementów dekoracyjnych, także wpływa na cenę. Im większe wymagania estetyczne, tym wyższe koszty materiałów i robocizny.

Czy już wiesz, ile kosztuje m2 posadzki żywicznej :)?

Podsumowując, nie da się bez wywiadu i oceny inwestycji określić ceny posadzki żywicznej. Koszt takiej posadzki zależy bowiem od wielu czynników, z których najważniejszym jest wyjściowy stan podłoża, na której będzie ona aplikowana. Aby cieszyć się trwałą i estetyczną posadzką przez wiele lat należy zainwestować w profesjonalne przygotowanie podłoża oraz wysokiej jakości produkty.

Choć początkowy koszt może być wyższy, w dłuższej perspektywie zyskujemy niezawodność i oszczędności na konserwacji.