Designerska łazienka - czarne terrazzo

09 marca 2016

Designerska łazienka - czarne terrazzo

Beton vs kafle - co do łazienki?

Prezentowane lastryko to posadzka na bazie betonu i kruszywa naturalnego - wylewana na grubość 10-30 mm. Czy nadaje się do łazienki? Jak najbardziej, jest odporna na wodę, może być myta chemią domową, na grubość wyjdzie tyle mniej więcej co płytka ceramiczna, która razem z warstwą kleju miewa ok. 15 mm.

W porównaniu z kafelkami beton jest bardziej designerski, nie wymaga też cięcia (za to taki beton, jak na zdjęciach, czyli lastryko wymaga szlifowania, szlifierkę ma ekipa posadzkarska, możemy pomóc w jej znalezieniu w twoim regionie). Natomiast tzw. mikrocement, który na fot. widać na ścianach, ale nadaje się równie dobrze na podłogi, nie wymaga innych narzędzi niż ręczne (rakla), czyli można go ułożyć samemu.

Wady? Wyższy koszt niż kafla w przeliczeniu na m2 przy małym wnętrzu - łazience w domu, mieszkaniu, apartamencie, biurze, firmie. Wyższa cena wynika z tego, że jest mniej ekip, które robią takie posadzki niż kafelkarzy i potrzebna jest wspomniana szlifierka do betonu. Za to możemy mieć nadzieję, że za 10 lat nasza łazienka będzie wciąż unikalna, nie zostanie skopiowana przez co drugiego znajomego...

Nasze bautechowe lastryko - można wybrać jedną z dwóch gradacji kruszywa, wielkości kamyczków, które będzie widać w posadzce.

Fotografia każe zrewidować negatywne skojarzenia z określeniem "ciemna łazienka". Czarne, grafitowe lastryko podłogowe pochłania sporą ilość światła, ale projektant wnętrza świadomie poskąpił oświetlenia. Wizyta w łazience teatru uzupełni wrażenia estetyczne z foyer i sali widowiskowej.

Ściany wejścia do męskiego WC wykończono również grafitową, ale inną masą betonową niż podłogowe terrazzo. W naszej ofercie to mikrocement Creativo Baufloor®.

Wejścia do kabin, masywne i wyciszające drzwi.

Białe akcenty w tym wnętrzu sugerują miejsce, gdzie należy trzymać dłonie. Bo naprawdę kształty armatury nie przypominają tradycyjnej umywalki.

Podwieszany sedes i jednak są - kafelki - ale małe - mozaika, pod kolor posadzki z lastryko.


Pytania? Zobacz też więcej posadzek łazienkowych i naszą gamę posadzek i nawierzchni dekoracyjnych. I zadzwoń!