Wśród betonowych posadzek przemysłowych szeroko stosowany jest typ monolityczny, utwardzony powierzchniowo. Każda podłoga klasy przemysłowej, nawet zrobiona w oparciu o podstawowy utwardzacz Multitop®, będzie do pewnego stopnia zmywalna. Jak poprawić zmywalność takiej posadzki w porównaniu z "wersją standardową"?
- stosujemy wyższej klasy utwardzacz, który poprawia szczelność, niepylność
- impregnujemy posadzkę. Szczególnie polecamy nowoczesne impregnaty z rodziny "Nano" (wnikające wgłąb płyty)
- szlifujemy i polerujemy posadzkę dla poprawienia jej gładkości - patrz film
W/w "środki zaradcze" możemy stosować pojedynczo, jak i wszystkie naraz. Oczywiście przy zastosowaniu wszystkich trzech - nasza posadzka będzie ekstremalnie zmywalna i trwała, bo trzeba wiedzieć, że szczelność posadzki spada wraz z wiekiem. Niezastąpiona jest rada fachowca (nasz dział techniczny), który doradzi, jak nie przepłacić i mieć zmywalną posadzkę do zadanych potrzeb.
Posadzki żywiczne
Z natury szczelne, nienasiąkliwe. Ale mogą być wykonane w wersjach gładkich, jak i szorstkich (z dodatkiem piasku lub innego wypełniacza). Jeśli posadzka z żywic epoksydowych ma być łatwa do utrzymania w czystości (łatwo zmywalna) to oczywiście wykonujemy ją w wersji gładkiej.
W naszej ofercie gładkie - zmywalne systemy żywiczne to:
- Baupox® TL - cieńszy a więc tańszy, na mniejsze obciążenia, np. pomieszczenia techniczne, gospodarcze, magazynowe
- Baupox® SL - grubszy, droższy, na większe obciążenia (pojazdy) i bardziej intensywny ruch, np. produkcja, magazyny z wózkami widłowymi, obiekty służby zdrowia
Odrobina dekoracji
Co zrobić, jeśli chcemy mieć posadzkę łatwo zmywalną i jednocześnie dekoracyjną, np. na klatce schodowej? Z pomocą przychodzi system Terrafloor®. Jego gładkość i szczelność jest taka, jak w betonie polerowanym, ale dostępna szeroka paleta wzorów i kolorów.
Z powodzeniem znajdzie zastosowanie w reprezentacyjnych pomieszczeniach biurowych, hallach, obiektach użyteczności publicznej, budownictwie mieszkaniowym.
Inne podejście: beton ryflowany
Alternatywnym podejściem do utrzymania w czystości jest beton ryflowany. Nie jest jakoś specjalnie nienasiąkliwy - w porównaniu z przeciętną posadzką betonową - ma za to rowki ułatwiające odpływ wody, pomyji. Nawierzchnia predestynowana do obór, chlewów, obiektów związanych z produkcją rolną, gdzie mamy do czynienia z zanieczyszczeniami grubszego klaibru i o większej gęstości, często używamy wody z węży do spłukiwania.
Droga z betonu ryflowanego na wsi w strefie o dużych sumach opadów. Spadająca z pojazdów rolniczych materia spływa rowkami na pobocze. Rowki pełnią też funkcję antypoślizgową
Masz Pytania? Skontaktuj się z naszym działem handlowym lub technicznym