Aranżacje podłogowe - subiektywny przegląd

05 maja 2016

Aranżacje podłogowe - subiektywny przegląd

Wpisując do Google "podłogi aranżacje" nie otrzymujemy ani jednego artykułu, który by wprost poruszał temat - przedstawiał gamę konkretnych aranżacji wnętrz (podłoga + wystrój, kolorystyka ścian, meble, lampy). Zakładamy, że chodzi o salon w domu prywatnym, małe biuro czy sklep. Nasza firma koncentruje się na betonowych podłogach ozdobnych, także na żywicach, wykonajmy więc subiektywny przegląd takich aranżacji...

Jaki kolor podłogi? My obserwujemy trend (zapytania klientów) w kierunku aranżacji z jasnymi podłogami. Taka podłoga jest "ustawniejsza" w tym sensie, że większość rzeczy do niej pasuje, np. i jasne meble, i ciemne, i jasne ściany, i kolorowe. Ponadto jasna posadzka wizualnie powiększy pomieszczenie, a na dziś mamy zwrot w kierunku mniejszych wnętrz niż w latach 90. (np. wracają do łask segmenty, ludzie mniej budują 300-metrowych domów).

Zapyta ktoś, czy beton może być jasny? Oczywiście, u nas jest to kolor "platynowy" (bardzo jasno szary), i taką barwę polecamy.

Czy rekomendujemy podłogę w czystej bieli? Bardziej białą z betonu, mniej białą z żywic. Biała podłoga ma swoje wady, tzn. jest podatna na zabrudzenia, a żywica - na żółknięcie. Przy betonie można zapobiec plamom z czerwonego wina, pokrywając posadzkę naszym Hydrosealem. Przy białej żywicy trudniej zapobiec przebarwieniom pod wpływem UV, więc róbmy ją w łazience, gdzie na posadzkę nie padają promienie słoneczne.

Aranżacja loftu na poddaszu. Na bazie niebieskiego terrazzo. Eufemizm, bo "lastryko" się źle w Polsce kojarzy. Nasi zagraniczni korespondenci donoszą jednak, że lastryko właśnie wraca w wielkim stylu. Do Polski z małym opóźnieniem...

Biała żywica w recepcji firmy. Biel podłogi dobrze się komponuje z parkietem. Stalowe, metalizowane meble, detale przesądzają o percepcji tego wnętrza jako nowoczesnego. W naszej ofercie posadzka Baupox® Elegance. Fot. Senso Resin Floors.

Industrialna aranżacja klatki schodowej na bazie ozdobnej posadzki betonowej Creativo Baufloor®. Kolorowe trójkąty mają stworzyć wrażenie bardziej kameralnej, niż jest w rzeczywistości, klatki schodowej (ze schodami kręconymi). Czarna instalacja elektryczna celowo wyeksponowana na tle pomalowanej na biało ceglanej ściany. Obiekt pofabryczny zaadaptowany na penthousy, lofty. Więcej zdjęć z tej realizacji.

Nowoczesna aranżacja dużej kuchni we współczesnym domu jednorodzonnym. Meble, zabudowa - wyspa. Minimalistyczne wnętrze. Podłoga betonowa Ultima Baufloor®, a więc gładka, szlifowana, a nwet polerowana (co nie znaczy, że jednorodna kolorystycznie) odmiana naszych betonowych posadzek dekoracyjnych. Na ścianach płyty z betonu architektonicznego. Ciekawe, że inne pomieszczenia (salon) w tym samym domu, wykończone taką samą podłogą, mają wystrój nostalgiczno-rustykalny. Więcej zdjęć.

Salon z polerowanym betonem. Minimalistyczna aranżacja, nadaje się i do domu, i do biura. Odnotujmy, że taki efekt, jak na fot. można osiągnąć również w remontowanych wnętrzach, gdzie nie chcemy niczego nowego wylewać. Wystarczy przeszlifować i polerować odpowiednio stabilne, istniejące podłoże betonowe, przy udziale naszych preparatów Terraseal® i Terracoat®. Kompletna technologia odmładzania starego betonu nazywa się X-Floor®. Z kolei osoby, które mają nowe wnętrze w stanie deweloperskim, mogą uzyskać efekt, jak na zdjęciu, przez wylanie wylewki Terratop® (na grubość 15-30 mm) lub Microterratop® (gr. 10-20 mm). Nasi sprzedawcy doradzą.

Salka konferencyjna z posadzką betonową Ultima Baufloor®. Podobną aranżację można sobie wyobrazić w gabinecie w domu prywatnym. Czarno-białe zdjęcia wprowadzają nieco zamieszania w tym na pierwszy rzut oka nowoczesnym wnętrzu. Gdy dodać do tego ścianę z cegły (słabo widoczna na tym zdjęciu, więcej tu) i lampy a'la pracownia architekta, klasyfikujemy dany wystrój jako industrialny.

"Trudniejsze" do zaaranżowania wnętrze z ciemną, betonową posadzką. Gdybyśmy wstawili tu ciemne meble, aranżacja byłaby postrzegana jako dostojna i elegancka. A tak, dzięki kolorowym, jasnym fotelom i stolikowi, na dodatek w oryginalnych kształtach, i zielonemu dywanowi, mamy wnętrze przyjazne. To hotel, więcej zdjęć, ale można sobie wyobrazić poddasze ze skosami. W tym konkretnym projekcie posadzka została wybudowana jako monolityczna (płyta kontrukcyjna jest jednocześnie warstwą finalną; niższy koszt sumaryczny), co osiągnięto dzięki poinformowaniu architekta odpowiednio wcześnie i wpisaniu w projekt; jeśli jesteś indywidualnym inwestorem z wnętrzem w stanie deweloperskim, o pow. kilkudziesięciu metrów kwadratowych - zbliżony efekt estetyczny uzyskasz wylewką Ultima Baufloor®.