Ile kosztuje mikrocement? Od czego zależy cena?

03 kwietnia 2017

Ile kosztuje mikrocement? Od czego zależy cena?

Mikrocement w zastosowaniach dekoracyjnych (posadzki, ściany, blaty) jest nową technologią, więc cena mikrocementu odzwierciedla ten fakt. Na szczęście niewielki objętościowo zestaw składników wystarcza na pokrycie wielu metrów kwadratowych. Dzięki temu cena mikrocementu w przeliczeniu na metr kwadratowy jest stosunkowo niska. Przeżyj miłe zaskoczenie kupując zestaw naszego mikrocementu Creativo®. Co wpływa na jego cenę?

Umiarkowana Cena mikrocementu dzięki cienkiej warstwie

Nasz mikrocement Creativo® rozkładamy na grubość 2-3 mm. To tyle, ile ma zeszyt 32-kartkowy. To powoduje, że materiału ubywa nam z pojemników powoli. Typowe domowe projekty, jak wykończenie łazienki, kuchni, albo salonu w domu zakończymy jednym zestawem składników. Np. naszym zestawem "na 10 metrów kwadratowych". To spowoduje, że koszt Twojego mikrocementowego projektu okaże się nadzwyczaj przystępny.

Porównuj ceny kompletu składników

Warstwa mikrocementu może być tak cienka dzięki dodatkowi żywic i specjalnej warstwie szczepnej, która przytwierdza go do podłoża. Dlatego składników kompletnego zestawu jest ok. pięciu, a nie dwa, jak mogłoby wynikać z niektórych zdjęć. Porównuj więc cenę kompletnego systemu, a nie tylko głównej mikrocementowej warstwy, którą owszem - moglibyśmy rozłożyć samą - tylko oderwie się nam ona szybko od podłoża i nie będzie odpowiednio trwała, odporna na ścieranie (potrzeba ją powierzchniowo zakonserwować lakierem poliuretanowym). Tu dochodzimy do kolejnego cenotwórczego czynnika...

Oprócz podłóg, w celach dekoracyjnych mikrocementem pokrywa się obecnie często ściany. Tu fot. designerskiej kuchni. Więcej zdjęć z tej realizacji.

...ceny mikrocementu bywają nieporównywalne między producentami

Nasza firma specjalizuje się w posadzkach i jesteśmy ich producentem. Posadzki stawiają przed mikrocementem znacznie większe wymagania wytrzymałościowe niż ściany. Po posadzkach stąpają ludzie (punktowy nacisk ok. 100 kg), a w zastosowaniach przemysłowych przejeżdżają po posadzce pojazdy, w tym np. obciążone paletami wózki widłowe. Oddzielną klasą destrukcyjnych czynników są te ścierające i obuwie nie daje tu wbrew pozorom taryfy ulgowej w porównaniu z oponami samochodów. Nasz mikrocement projektowaliśmy na podłogi, warto brać to pod uwagę, gdy szukamy mikrobetonu naprawdę trwałego.

Ile metrów ma twój projekt?

Cena mikrocementu za m2 będzie niższa przy dużych projektach. Tak samo jak przy zakupie mieszkania - 4-pokojowe mieszkania, apartamenty są tańsze w przeliczeniu na m2 niż kawalerki. Dlaczego? Bo jest składnik ceny niezależny od powierzchni - koszt obsługi klienta przez sprzedawcę. Ten koszt po naszej stronie wyniesie tyle samo, zarówno gdy klient chce pokryć blat i potrzebuje mikrocement na 2 metry kwadratowe, jak i w sytuacji gdy klient zdecydował się wykończyć mikro-betonem podłogę całego mieszkania (pod łóżko tylko kładąc włochaty dywan) lub lokalu firmowego. Poproś o wycenę swojego mikrocementowego projektu.

Porównanie cen: mikrocement - tradycyjna wylewka betonowa

Może pojawić się taka pokusa - porównywania cen mikrocementu z wylewką betonową, zwłaszcza gdy klient zobaczy w markecie budowlanym 25-kilogramowy worek z "jakąś wylewką" w cenie 30 zł. Skoro i tu, i tu mamy w składzie cement, to czemu nie? W praktyce trudno te dwa produkty porównywać, bo służą do innych celów, a pokrewne są jedynie z nazwy:

  • Wylewkę betonową zwykle wylewamy "pod coś", np. pod parkiet, wykładzinę. Mikrocement jest finalną warstwą wykończeniową, dekoracyjną i estetycznym celem samym w sobie - układamy go po to, żeby płaszczyzna wyglądała jak surowy beton, ale szlachetniej.
  • Popularna wylewka betonowa miewa grubość od 5 cm wzwyż, oczywiście są i cieńsze podkłady wyrównujące, ale znów: służą one "pod coś". Natomiast mikrocement jest systemem milimetrowym, gr. 2-3 mm, więc zużycie materiału jest tu dużo mniejsze i generalnie układamy go na wylewce (albo też na płycie g-k, OSB, starych kafelkach).
  • Wylewka betonowa, ze względu na swoją grubość, niezbyt nadaje się do celów renowacyjnych. Np. gdy chcemy odświeżyć starą, zniszczoną podłogę betonową, ceramiczną w domu czy sklepie, trudno mówić o wylewaniu nań nowej wylewki betonowej, bo podnieślibyśmy znacząco poziom zero. Natomiast mikrocement może być w takiej sytuacji użyty do celów renowacyjnych, a nawet rozłożony na starych kafelkach bez ich wcześniejszego zrywania. Albo nawet na starej, pylącej wylewce betonowej (po ustabilizowaniu jej naszym podkładem żywicznym Baupox® 100GP).
  • Wylewka to cement + piasek. Mikrocement ma w składzie polimery, pigmenty barwiące, kilka warstw i kilka składników (w tym kosztowne żywice), które należy kolejno - wg pdfkarty technicznej - jeden na drugim ułożyć. Mikrocement to produkt technologicznie bardziej złożony.
  • Wnioski:

Natomiast jesteśmy świadomi, że ludzie chcą układać mikrocement również na ścianach, meblach, blatach, dlatego wprojektowaliśmy w nasz system elastyczność - nasz mikrobeton Creativo sprawdzi się na płytach g-k, płytach OSB, MDF, które odkształcają się czy to pod wpływem wilgoci, wysychania, czy punktowych nacisków.